مجتمع آموزش عالی لارستان

۲۱:۳۰ پنجشنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۸
Thursday - 2019 May 23

شعار سال

مراسم گرامیداشت روز جهانی شهرسازی

  • ۳۰ آبان, ۱۳۹۷ - ۹:۱۷

به مناسبت روز جهانی شهرسازی، مدیریت دانشجویی و فرهنگی مجتمع با همکاری انجمن علمی مهندسی شهرسازی اقدام به برگزاری گرامیداشت این روز با حضور دکتر سید حسین بحرینی، استاد برجسته دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۹۷ در محل سالن همایش شورای اسلامی شهر لار نمودند.

در این مراسم که با حضور پر شور دانشجویان و اساتید رشته مهندسی شهرسازی همراه بود، دکتریزدان پناه معاون آموزشی و دانشجویی مجتمع، دکتر نوروزی مدیر امور دانشجویی، جناب آقای بیژنی رئیس شورای اسلامی شهر لار، جناب آقای قنبرنژاد شهردار لار، و مهمانانی از شهرداری ها و شورای های اسلامی لار و شهرهای مجاور، سازمان نظام مهندسی لارستان و اداره کل راه و شهرسازی لارستان حضور پیدا کردند.

در ابتدای برنامه دکتر یزدان پناه ضمن خوش آمد گویی به حاضران و تبریک این روز به دانشجویان و فعالان عرصه شهرسازی، رشته شهرسازی را رشته ای خواند که نسبت به سایر رشته های مهندسی به بازار کار نزدیک تر است و دانشجویان این رشته زودتر میتوانند از علم و دانش کسب کرده خود بهره برداری عملی کنند. معاون مجتمع از مسئولان شهری برای استفاده از ظرفیت دانشجویان این رشته در امور شهری درخواست همکاری نمود.

سخنران بعدی برنامه آقای رحیم بیژنی رییس شورای اسلامی شهر لار بود که ایشان بر لزوم همکاری بین کارشناسان در رشته های مختلف دانشگاهی و مسئولین شهرستان تاکید و دانشجویان رشته شهرسازی را تشویق به تاثیرگذاری در مدیریت شهری از طریق ارائه ایده و طرح خلاقانه به مسئولین شهری نمودند. در ادامه سرکار خانم دکتر پورتزک از اساتید رشته مهندسی شهرسازی ضمن ارائه سوابق آقای دکتر بحرینی استاد شهرسازی دانشگاه تهران از ایشان جهت ارائه سخنرانی دعوت نمودند.

آقای دکتر بحرینی در مورد دستاوردهای رشته شهرسازی و الزامات آن به سخنرانی پرداختند. همچنین تئوری های اساسی و مطرح امروزه شهرسازی و مزایا و معایب آن را با اشاره به نمونه های واقعی آن بر شمردند. در انتهای سخنرانی، ایشان به چند سوال مهم مطرح شده از سوی حاضران پاسخ گفتند.

از دیگر برنامه های اجرا شده این مراسم اجرای موسیقی سنتی توسط انجمن موسیقی مجتمع و پخش ویدئوکلیپی با موضوع شهرسازی بود. این برنامه پس از حدود ۲ ساعت و در ساعت ۱۲:۱۵ پایان یافت.

 
IMG_3282
 
IMG_3143
 
IMG_3322