معرفی امور فرهنگی مجتمع آموزش عالی لارستان

در حوزه فرهنگی دانشگاه، 7 انجمن علمی دانشجویی مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی شهرسازی و روانشناسی و 6 کانون فرهنگی هنری همیاران سلامت، هلال احمر، قرآن و عترت و مساجد، رسانه، فیلم و عکس و تاتر، نشاط و سرگرمی و یک تشکل بسیج دانشجویی مشغول به فعالیت هستند که این خود حاکی از پویا بودن این دانشگاه در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی،هنری، ورزشی و مذهبی است.

امور فرهنگی مجتمع آموزش عالی لارستان از ابتدای تأسیس دانشگاه (بهمن ماه92) تا به امروز (آذر ماه 1400)، توانسته حدود 900 برنامه فرهنگی را با مشارکت تشکل­ های علمی و فرهنگی دانشجویان در هشت سال اخیر برگزار نماید و در بسیاری از برنامه های فرهنگی خارج از دانشگاه نیز شرکت نماید.

مجموعه فرهنگی دانشگاه ضمن فراهم نمودن بستری مناسب برای فعالیت­های علمی، فرهنگی، هنری و مذهبی دانشجویان، در حد توان از آن­ها حمایت نموده و با اختصاص دفتری تحت عنوان «دفتر انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی و هنری» امکاناتی را جهت برگزاری جلسات و نشست های هم اندیشی دانشجویی ایجاد نموده است.

همچنین، این مجموعه از طرح های پیشنهادی تشکل های زیرمجموعه خود اعم از برگزاری همایش ها و سمینارها، کارگاه های آموزشی، مسابقات، چاپ نشریات و … حمایت مادی و معنوی می­نماید. ضمناً تشکل­های دانشجویی جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و برنامه­های دیگر خود می توانند به صورت رایگان از دو سایت رایانه دانشگاه و فضای مجازی نرم افزار adobe connect نیز بهره مند گردند.