به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند برای ثبت نام اولیه و درخواست وام دانشجویی می توانید از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی  http://bp.swf.ir اقدام نمایید.

برای ورود از مرورگر Firefox استفاده کنید .

آن دسته از دانشجویانی که تاکنون وام دریافت نکرده اند، ابتدا گزینه ثبت نام دانشجوی جدید را انتخاب و ثبت نام اولیه را انجام دهند سپس  شماره حساب بانک تجارت که به نام شخص دانشجو می باشد را به واحد دانشجویی اعلام نمایید. در ادامه از طریق پورتال صندوق رفاه قسمت ورود به پورتال درخواست وام تحصیلی خود را ثبت نمایند.

آن دسته از دانشجویانی که تاکنون وام دریافت کرده اند ضروری است برای دریافت وام، هر نیمسال از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه و و قسمت ورود به پورتال اقدام نمایند.

ویدئوی آموزش ثبت نام وام دانشجویی


شرایط ضامنین جهت بهره مندی وام های دانشجویی:

کارکنان رسمی و پیمانی دستگاه های اجرایی و همچنین کارکنان قراردادی آن دستگاه ها با حداقل ۵ سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی.

مدارک مورد نیاز ضامنین جهت بهره مندی وام های دانشجویی:

۱- ارائه آخرین حکم استخدامی یا قرارداد یک ساله ی دارای مهر تأیید و امضاء دستگاه مربوطه، به اداره رفاه دانشگاه.

۲- ارائه گواهی کسر از حقوق ( در گواهی کسر از حقوق می بایست نوع استخدام رسمی، پیمانی یا قراردادی درج گردد و صرفا خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و سازمان مربوطه متعهد به پرداخت بدون قید و شرط بدهی از طریق کسر از حقوق ضامن گردد. )

مدارک لازم برای اخذ وام تحصیلی:

کپی کارت دانشجویی

کپی کارت ملی دانشجو

کپی شناسنامه دانشجو

کپی شناسنامه ضامن

کپی کارت ملی ضامن

آخرین حکم کارگزینی ضامن با مهر اداره مربوطه

              گواهی کسر از حقوق ضامن

سند تعهد محضری 

سایر موارد:

– به تمام وام های دانشجویی برای طول مدت دریافت وام تا شروع اولین سررسید اقساط به صورت روزشمار ۴ درصد کارمزد تعلق می گیرد.

– دانشجویان و دانش آموختگانی که براساس آیین نامه های قبلی از وام های صندوق استفاده نموده اند، در صورت تمایل جهت بهره مندی از وام ها از سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ مشمول کلیه مقررات مصوب این آیین نامه اعم از سقف وام ها، شرایط ضامنین، شرایط بازپرداخت و … خواهند بود.

– اعطاء همه وام ها منوط به تأمین اعتبار لازم و تشخیص رئیس صندوق می باشد.

– صندوق می تواند متناسب با شرایط و تشخیص خود نسبت به پرداخت وام های دانشجویی از محل اعتبارات عمومی دولتی، درآمدهای اختصاصی، کمک های خیرین، منابع حاصل از سرمایه گذاری و منابع بانکی و یا سایر منابع مالی که در آینده شناسایی خواهد شد، اقدام به پرداخت وام نماید.

– با توجه به مسئولیت معاونت دانشجویی دانشگاه در زمینه نظارت بر اجرای مقررات این آیین نامه، هرگونه تأیید و ارسال درخواست از طرف دانشگاه به منزله احراز صحت اطلاعات ارسالی است. لذا مسئولیت دریافت اصل مدارک، صحت سنجی و نگهداری سوابق آن بر عهده معاونت دانشجویی و کارشناسنان رفاه دانشگاه می باشد.

– چنانچه امکان دریافت هر یک از مدارک مرتبط با وام از طریق سامانه های بر خط میسر نباشد، مدارک الصاقی پس از تأیید از سوی دانشگاه ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

تذکر بسیار مهم: تمام قسمت ها و مشخصات خواسته شده در سند بصورت  دقیق می بایست توسط دفترخانه تکمیل شود. در صورت نقص در سند تعهد نامه و همچنین ارائه سند تعهد نامه با فرمت های قدیمی و متفرقه، متقاضی وام موظف به ارائه سند تعهد جدید می باشد.

برای دریافت سند تعهد محضری اینجا کلیک کنید.

آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی