مجتمع آموزش عالی لارستان

۰۱:۱۳ چهارشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۸
Wednesday - 2019 June 19

شعار سال

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش

  • ۰۸ دی, ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با مشارکت دانشگاه ها، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شهرستان لارستان و با حضور دکتر مختار موسوی امام جمعه لارستان ، دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز، دکتر ستایش معاون توسعه و مالی اداری دانشگاه شیراز، مهندس جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، ، روسای دانشگاه­های  لارستان، مدیریت آموزش و پرورش لارستان، سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور و اساتید و پژوهشگران،  ۵ دی‌ماه در محل تالار شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی لارستان، در ابتدای برنامه دکتر علی طاهری دبیراجرایی هفته پژوهش و رئیس مجتمع آموزش عالی لارستان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و مهمانان در خصوص پتانسیل های پژوهشی شهرستان بدلیل وجود تعداد زیاد دانشجو و در کنار آنها مراکز مختلف آموزشی و پژوهشی در شهرستان سخنانی را عنوان نمودند. ایشان یکی از راههای پیشرفت منطقه و دانشگاههای شهرستان فعالیت در حوزه های پژوهشی دانستند و اضافه نمودند: فعالیت های پژوهشی ارزشمندی در سطح دانشگاه ها، حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان در حال انجام است خود باعث خوشحالی است. وی کیفیت شرکت های دانش بنیان  را مطلوب ارزیابی نمودند و دغدغه های حوزه پژوهشی شهرستان را کمبود نیرو در مرکز رشد لارستان با وجود حجم فعالیت، کم بودن پروژه های پژوهشی تعریف شده توسط ادارات و صنعتگران و کمبود آزمایشگاههای تحقیقاتی بیان نمودند. ایشان درادامه گزارشی از برنامه های اجرایی ستاد هفته پژوهش شهرستان را بیان نمودند.

سخنران بعدی برنامه دکتر موسوی امام جمعه شهرستان بود. موسوی حرکت در مقوله جنبش نرم افزاری و تولید علم را لازمه یک تمدن در عصر جدید عنوان نمودند که رهبر معظم انقلاب بر این موضوع تاکید ویژه ای داشته اند چرا که هر تمدنی با توجه به منابعی که در اختیار دارد باید به تولید علم بپردازد. البته باید این تولید علم بر مبنای حق باشد. امام جمعه لارستان راه رسیدن به تمدن اسلامی را تکریم پزوهش بیان کرده و گفت: تکریم پژوهش یعنی تکریم تمدن اسلامی.

سومین سخنران برنامه مهندس حسنی فرماندار ویژه لارستان و رییس ستاد هفته پژوهش لارستان بود.حسنی ابراز امیدواری کرد که در عرصه پژوهش و تحقیق میان دانشگاهها و مراکز تحقیقی شهرستان اتحاد و همدلی وجود داشته باشد. وی وجود تعداد زیاد دانشجو، دانش آموز و طلبه در شهرستان را فرصتی دانست که میتوان با پیوند علم با عرصه کشاورزی و صنعتی و فرهنگی گام مثبتی در جامعه برداشت. حسنی راه تولید علم و دانش را تحقیق و پژوهش بیان کرده و گفت: ما نمیتوانیم همیشه مصرف کننده باشیم بلکه باید به تولید علم از طریق پژوهش بپردازیم و این مورد از طریق دانشجویان و  طلاب و دانش آموزان امکان خواهد داشت.

آخرین سخنران برنامه دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز یود. دکتر نادگران به تقسیم بندی دانشگاهها و توضیح نسل های اول تا چهارم دانشگاه پرداختند و بهترین دانشگاهها را دانشگاهی دانستند که هم در عرصه علمی و هم در عرصه پژوهش، فنآوری و نوآوری و در جهت کارآفرینی فعال باشد که البته دانشگاه باید به حل مسائل جاری کشور بپردازد. دکتر نادگران دانشگاه موفق را دانشگاهی دانستند که خود را درون جامعه تقویت کند و خود را از آن جدا نداند. در واقع حیات آموزش عالی وجود در سیستم جامعه و طی راه از طریق بودن در جامعه دانستند. ایشان در ادامه هدف یک دانشگاه را تبدیل علم به ثروت و رفاه دانستند که از طریق مهارت آموزی در کنار علم آموزی به دست می آید که این مهارت ها برای جامعه باید راهگشا باشد.

IMG_3415

 
IMG_3419
 
IMG_3482