در عصری که به سر می بریم فناوری اطلاعات یکی از عمده ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که نوقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می شود. این امر به خصوص در سال های اخیر شتابی بسیار فزاینده به خود گرفته به گونه ای که پیشرفت های حاصله در این علم روزانه توسط مردم جوامع مختلف قابل مشاهده است.

it

مهمترین اهدافی که در این رشته دنبال می شوند عبارتند از مطالعه، طراحی، ساخت، راه اندازی، نگهداری سیستم های سخت افزاری  و نرم افزاری، جمع آوری وسازمان دهی اطلاعات؛ که با توجه به این اهداف مهمترین توانمندی دانش آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره برداری به موقع از اطلاعات است.

حضور این رشته در مجتمع آموزش عالی لارستان از آن جهت حائز اهمیت است که استان فارس یکی از بزرگترین قطب های صنایع وابسته به مباحث فناوری اطلاعات کشور بوده و امکان ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان این رشته به خوبی فراهم بوده و متعاقباً ورود مهندسین و فارغ التحصیلان جدید نویدبخش پویایی بیشتر این صنایع روبه پیشرفت کشور خواهد بود.

=================================================

مشاور گروه مهندسی کامپیوتر – گرایش فناوری اطلاعات

فاطمه بینا

مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

دانشگاه محل تحصیل: صنعتی مالک اشتر

پست الکترونیک: fbina2006@gmail.com
==================================================

 

آرایش ترمی دروس رشته مهندسی کامپیوتر دانشجویان ورودی قبل از سال 97 را از اینجا دریافت نمایید.

آرایش ترمی دروس رشته مهندسی کامپیوتر دانشجویان ورودی سال 97 و بعد را از اینجا دریافت نمایید.